Über mich - Hakkimda


Ben Gabi Sarışın. 2007 yılından bu yana cam boncuk sanatı ile profesyonel olarak yapıyorum. Cam boncuk sanatı, çeşitli renklerden oluşan cam çubukları şalomada özel çelik çubuk (mandrelin) üzerine eriterek şekil verilen bir yöntemdir. Cam çubuklarının 600-1000°C'ye ulaşması ile onları istediğiniz boyuta ve şekle sokabilir, dilediğiniz renklerle hayal bile edemeyeceğiniz tasarımlar elde edebilirsiniz.
Cam boncuk sanatı ile uğraşmak benim için 'sihir' gibidir. Sıradan bir cam çubuğun ellerimde 'hayat' bulup, sanatsal bir objeye dönüşmesini izlemek büyüleyici bir duygu...

Cam boncuklarımın üretiminde, İtalyan “Murano” camı kullanıyorum. Ayrıca Alman “Lauscha” ve Çek “Ornela” camlarını karıştırıp, tasarımlarıma zenginlik katıyorum.
Sizleri web sitemde gezintiye ve sonsuz keyif alabileceğinize inandığım sihirli dünyama davet ediyorum.

Mein Name ist Gabi Sarisin und ich stelle seit 2007 Glasperlen her.
Das heißt, ich erhitze verschiedene, farbige Glasstäbe an einem Brenner und wickle das geschmolzene Glas um einen speziell beschichteten Edelstahlstab; daraus entsteht eine Perle. Deswegen sagt man auch "Perlendrehen" oder "Perlenwickeln".
Wie das genau geht, sehen Sie hier.
Das Arbeiten mit heißem Glas macht mir viel Spaß,und es ist immer wieder faszinierend, zu beobachten, wie aus festem Glas eine formbare, fast flüssige Masse wird.
Die Möglichkeiten sind schier unendlich. Glas hat eine magische Anziehungskraft! Für meine Perlen verwende ich überwiegend italienisches Murano-Glas, und ergänze die Farbpalette mit hochwertigen Gläsern aus deutschen und tschechischen Glashütten. Auf meiner Webseite möchte ich Euch einen Einblick geben
und Euch entführen in eine magische Welt!